Terramesh®

Terramesh®

Tekno Maccaferri’nin ünlü Terramesh® Sistemi kaya yüzeyli güçlendirilmiş toprak duvarlar (aynı zamanda Mekanik Olarak Stabilize Edilmiş Toprak olarak da bilinir) ve yol dolguları oluşturmak için kullanılan modüler bir sistemdir. 74 m yükseklikle dünyanın en uzun güçlendirilmiş toprak yapısı olduğuna inanılan proje dahil, en önemli alt yapı programlarının bazılarında küresel olarak kullanılmaktadır.

Daha alçak şevlerde ve yapılarda yüksek performanslı primer geogridler, ParaLink®, ParaGrid® ve MacGrid® WG ile bağlantılı olarak da kullanılabilir. Ön montajı yapılmış çift bükümlü tel ağ (8x10 tipi) ünitelerden oluşur. Birimin yüzey kısmı, bir arka panel ve böleçleri, ana kontrol birimine bağlama suretiyle taş kapatılmasında kullanılan dikdörtgen şekilli hücrelerin elde edilmesiyle oluşur. Geogrid destek, kontrol ve kapak, şiltenin tek bir panelidir. Terramesh® Sisteminin üniteleri standart uzunluklarda tedarik edilir, sahada kesilmesi gerekmez.

Sahada montajın ardından, fasya ünitesi uygun gabion taş dolgusu ile doldurulur. Daha sonra toprak güçlendirme geogridlerinin üzerine yapısal arka dolgu yerleştirilir ve sıkıştırılır. Ardından, tamamlanan tabakanın altına Terramesh® tabakalar yerleştirilir.

Terramesh® üniteler yoğun galvanizli GalMac® ve polimer kaplı çelik telden üretilir.

Terramesh® üniteler Düzce’de yer alan fabrikamızda üretilir. Fabrikamızın yönetim ve üretim sistemimi ISO 9001’e göre belgelendirilmiştir.

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/terramesh
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN