Tanap Projesi Nehir Islahı ve Erozyon Koruma İçin Gabion Sistem

Tanap Projesi Nehir Islahı ve Erozyon Koruma İşlerinde, Tekno Maccaferrı’nin Gabion Sistemi Kullanıldı.
Gabion istinat yapısı üretim ve uygulamasında Türkiye’nin öncü firması Tekno Maccaferri, Türkiye doğalgaz ihtiyacının yaklaşık %12’sini tek başına karşılayacak olan ve dünyanın en büyük doğalgaz projelerinden biri olan TANAP Projesi’nin nehir ıslahı ve erozyon koruma işlerine gabion (gabyon) sistem tedarik etti.

30 yılı aşkın süredir Türkiye inşaat sektörüne sunduğu çift bükümlü tel ağ türevi ve geosentetik ürünlerini kullanarak inşaat, hidrolik, geoteknik, ulaştırma, kıyı liman mühendisliği ve maden sektörlerinde çözüm üreten Tekno Maccaferri, Azerbaycan’daki Şah Deniz-2 Sahası’ndan çıkarılacak doğalgazı Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden de Avrupa’ya taşıyacak. Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında yapım işleri Tekfen İnşaat tarafından ve yapım işleri Divrik İnşaat tarafından üstlenilen Lot 3 kısmında yer alan nehir ıslahı ve erozyon kontrol işlerine Tekno Maccaferri tarafından da gabion sistemi tedarik edildi.

Otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam eden Tekno Maccaferri; başta müteahhitler, idareler ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara kaliteli, ekonomik, pratik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/tanap-projesi-nehir-islahi-ve-erozyon-koruma-icin-gabion-sistem
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Tekno Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.