Star Ege Rafinerisi Ürünlerimizi ve Sistemlerimizi Tercih Etti

Star Ege Rafinerisi Müteahiitleri Alt Yapı Geoteknik Konusunda Ürünlerimizi ve Sistemlerimizi Tercih Etti
Dünyanın en yüksek teknolojisine sahip ve en çevrecirafinerilerinden biri olması planlanan STAR Ege Rafinerisi’nin alt yapıgeoteknik çalışmalarında, konusunda Türkiye lideri olan Tekno Maccaferrifirmasına ait ürünler ve sistemler kullanılıyor.

Socar firması tarafından kurulan Star Rafineri AŞ’ninyatırımı olan ve 5,6 Milyar dolarlık yatırım bedeli ile şu anda Türkiye’nin enbüyük özel sektör yatırım projesi olan Star Ege Rafinerisi’nin altyapı ve sahahazırlama işlerinde karşılaşılan geoteknik problemler, Tekno Maccaferri’ninteknik dizayn desteği ve uzun ömürlü teknolojik ürünleri ile çözülüyor.
Temeli 25 Ekim 2011 tarihinde atılan Star Ege Rafinerisahasında kurulması planlanan petrol tanklarının oturacağı alanlarınoluşturulabilmesi için gerekli olan istinat yapıları “Geosentetik DonatılıTERRAMESH SİSTEM İstinat Duvarı” olarak Tekno Maccaferri tarafından dizaynedildi. Duvar tasarımında, uzun dönem mukavemetleri ve kimyasallara karşıdayanımları ile dayanıklı, uzun ömürlü ve estetik duvarlar imal etmektekullanılan PARALINK geogridleri kullanıldı.

Proje kapsamında, 81.000 m2 yüzey alanına sahip istinatduvarı imalatı için, yaklaşık 40.500 adet Terramesh Sistem Modülü ve 520.000 m2Paralink Geogrid ürünü kullanılıyor.
Dünyanın en yüksek teknolojisine sahip rafinerilerinden biriolması planlanan Star Ege Rafinerisinin alt yapı çalışmaları kapsamında yapılankazılar sırasında oluşan şevlerin stabilizasyonu yine Tekno Maccaferri ürünleriile sağlandı. Projede, MAC.RO 950/1100 tip çift kat korumalı zemin çivileri veMacMat R1 8127GO tip erozyon kontrol örtüsü kullanılmış, bu ürünlerin yanı sıra150.000 lm zemin çivisi ve 25.000 m2 erozyon kontrol örtüsü de temin edilerekteknik destek verildi.

1,5 milyon metrekarelik alana kurulacak olan Star Ege Rafinerisi, yapımısüresince toplamda 10 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Projenintamamlanmasıyla beraber Star Ege Rafinerisinin 10 milyon ton ham petrol işlemekapasitesine sahip olması planlanıyor.
Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/star-ege-rafinerisi-muteahiitleri-alt-yapi-geoteknik-konusunda-urunlerimizi-ve-sistemlerimizi-tercih-etti
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.