Savcıllı GES Projesine Erozyon Kontrol

erozyon-kontrol-min
EROZYON KONTROL Ürün: MacMat R1
Problem
Aydın ilçesi Savcıllı mevkiinde, Tekno Ray Solar firması tarafından gerçekleştirilen GES projesi sahasında güneş panellerini konumlandırabilmek adına kot farkından ötürü her 1 metrede teraslar açmak zorunla kaldılar. Bu teraslar sahadaki zayıf malzemeden sıkıştırılmadan dolgu ile yapıldı. Bu sebeple rüzgar ve yağmurla beraber bu sıkıştırılmamış siltli malzeme eroyona uğruyordu ve panellerin yerleştirilmiş olduğu platformları tehlikeye atıyordu. Bu sebeple erozyona karşı koruma önlemi alınması gerekiyordu.
Çözüm
Bu noktada konvansiyonel sistemle shotcrete uygulama yapılması düşünülmüştü. Fakat Tekno Maccaferri olarak MacMat R1 uygulama kolaylığı ve verimli maliyetleri açısından en etkili çözüm olarak önerildi. 60.000 m²’lik alana şev koruma uygulaması amaçlı MacMat R1 6822 GN ile erozyon kontrol örtüsü uygulandı. MacMat R ekstrüde üç boyutlu polimer liflerin, çift bükümlü çelik tel ağ donatıları üzerine kompozit olarak imal edilmesi ile elde edilen donatılı geomat malzemesidir. 45 derecelik dolgu şevlerinden dolayı herbir m²’de 1 m uzunluğundan J tipi inşaat çeliğinden ankreaj yapıldı.
Bir diğer avantajı da imalat için zor bir alanda kısa sürede konvansiyonel sistemlere karşı uygulama kolaylığından ötürü uygulama kısa sürede tamamlandı. Çünkü MacMat R1 iki kişi tarafından kolaylıkla taşınabilmektedir. Sonuç olarak yağmur sezonunda da birebir uygulamamızı deneme fırsatını yakalamış olup, MacMat R1’in müşterimizin problemini tamamen çözdüğünü gözlemledik.
Müşteri Tekno Ray Solar
Ana Yüklenici Tekno Ray Solar
Proje ve İmalat TEKNO MACCAFERRI 
Kullanılan Ürünler MacMat R1
Uygulama Tarihi 2017

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/savcilli-ges-projesine-erozyon-kontrol/
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN