Irmak - Karabük Zonguldak Demiryolu Hattında Çelik Grid Uygulaması

25 yılı aşkın süredir alt yapı inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği ile ilgili alanlarda Türkiye’deki liderliğini sürdüren Tekno Maccaferri, Avrupa Birliği Destekli Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi’nde, demiryolu güzergahının ve demiryolu araçlarının güvenliğini sağlamak amacıyla, güzergah hattındaki şevleri çelik grid malzemesi ile kaplamıştır.

Toplamda 350 km’lik Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı güzergahının muhtelif yarma şevlerinde bulunan kaya ve taş niteliğinde yüzeysel döküntü risklerine karşı hattın güvenliğini korumaya yönelik gerçekleştirilen uygulama, Tekno Maccaferi’nin uzun ömürlü ve dayanıklı ürünleri ile tamamlandı. Avrupa Destekli olan projede, çevreye ve ekolojik sisteme büyük bir hassasiyet gösterilerek, Tekno Maccaferri’nin teknik desteğiyle çevre ile uyumlu ürünlerinden ve probleme yönelik çözüm konularından faydalanıldı.
Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi kapsamında konvansiyonel demiryolu güzergahı rehabilite edilerek Irmak’tan (Çankırı) Zonguldak’a uzanan demiryolunun modernizasyonu sağlandı. Tekno Maccaferri tarafından gerçekleştirilen çelik grid uygulaması ile, mevcut hattın modernizasyonunun yanı sıra yarma niteliğindeki şevlerinde güvenliği sağlanarak projenin kapsamı genişletildi.

Türkiye’deki en gelişmiş geoteknik mühendislik uygulamalarını başlatarak, Düzce’deki fabrika ile bölgenin en modern üretim tesisini faaliyete geçiren Tekno Maccaferri, bu projede, tamamen uluslararası standartlarda ve kalitede imalat yapan Düzce’deki fabrikasında üretimini gerçekleştirilen tel ağ sistemlerini kullanarak, uzman ekipleriyle anahtar teslimi uygulamayı gerçekleştirmiştir.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Yapı Merkezi ve MÖN İnşaat Adi Ortaklığı ile hayata geçen projenin toplam maliyetinin %80’i Avrupa Birliği tarafından, geri kalan %20’lik kısmı ise Türkiye Cumhuriyeti tarafından karşılanmıştır.
Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/irmak-karabuk-zonguldak-demiryolu-hattinda-celik-grid-uygulamasi
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Tekno Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.