Güzelceçay Dikmen Yolu İstinat Duvar Uygulaması

Güzelceçay Dikmen Yolu Tünel Portallarında İstinat Duvar Uygulaması

Çift bükümlü tel ağ türevi ve geosentetik ürünler ile inşaat ve alt yapı sektöründe faaliyet gösteren Tekno Maccaferri, Samsun Sinop ayrımı Güzelceçay Dikmen yolu tünel portallarında Terramesh sistem istinat duvar uygulamasını tamamladı.

Doğaya uyumlu yenilikçi mühendislik çözümleri konusunda Türkiye’de bir çok projeye imza atan Tekno Maccaferri, Güzelceçay Dikmen yolu tünelinin giriş ve çıkış portalların kenarında yer alan shotcrete yüzeylerini geogrid donatılı stabilize dolgu ile yükseltilerek kapatılıp, Terramesh sistem istinat duvar uygulamasını gerçekleştirildi. Her bir Terramesh kademesinde ünitelerin belirli bir mesafe geri çekilerek basamaklı olarak imal edildiği projede, portalın üç tarafı kaplandı.

İleri mühendislik çözümleriyle doğaya uyumlu bir görüntünün yakalandığı Güzelceçay Dikmen yolu tünel portalları projesi, iki ay gibi rekor bir sürede tamamlandı. Ön yüz elemanı olarak taş duvar görünümlü Terramesh sistem üniteleri kullanılarak 990 m² duvar imalatı yapıldı.

Tekno Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor. Başta müteahhitler, idareler ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara kaliteli, pratik, ekonomik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/guzelcecay-dikmen-yolu-tunel-portallarinda-istinat-duvar-uygulamasi
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Tekno Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.