Gebze Orhangazi İzmir Otoyol Güvenliğini Sağladık

Gebze Orhangazi İzmir Otoyol Güvenliği Tekno Maccaferri Çözümleri ile Sağlanıyor

30 yılı aşkın süredir inşaat ve alt yapı sektörüne yönelik sunduğu gelişmiş çözümlerle Türkiye’deki liderliğini sürdüren Tekno Maccaferri, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesinde, yüzeysel stabilizasyon ve kaya düşmesi risklerine karşı yol güvenliğini sağlıyor.

2011 yılında yapımına başlanan ve 420 kilometre hat uzunluğuna sahip Türkiye’nin en büyük ve en prestijli otoyol projelerinden birisi olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesinde, yüzeysel stabilizasyon ve kaya taş düşmesi riskine karşı yol güvenliğini sağlamak için Tekno Maccaferri çözümleri kullanılıyor. Projede toplamda 100.000 m2’yi aşkın yüksek enerji sönümleyici panel sistemler ve HR 100 tipi Çelik kompozit grid kullanılması hedefleniyor. Bunun yanı sıra 8.000 metre 500/550 mpa yüksek kapasiteli kaya bulonu ve toplamda 1.150 m3 kutu gabion da projede kullanılan ürünler arasına yer alıyor.

Tekno Maccaferri, yaklaşık 6.000 kilometrelik ana yol güzergahı üzerindeki ana şevler ve bağlantı kolları yarma şevlerinde, blok tipi kaya kütlesi hareketlerine karşı yüzeysel stabilizasyonunu ve yol güvenliğini sağlamak üzere projede yer alıyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında söz konusu yarma şevler HR 100 tipi kompozit gridle örtülerek, 2-3 m3’lük kaya düşmesi risklerine karşı yol güvenliği sağlanıyor. Bu sistemler aynı zamanda 3×3 karelajlarla yüzeylere bağlanarak sistemin bütünlüğünü de oluşturuluyor. Proje kapsamında ayrıca mevcut yüzey durumuna göre belirlenen kritik ayrışma kütleleri hesaplanmış, statik analizler ile yük dağılımları belirlenmiş ve gerekli sistemler birbirine entegre edilerek, sistemin bir bütün halinde çalışması sağlanmıştır.

Tekno Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor.

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/gebze-orhangazi-izmir-otoyolu-yol-guvenligi
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Tekno Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.