Gabion

Tekno Maccaferri gabionları çift bükümlü altıgen örme çelik tel ağdan tasarlanmış kafeslerdir. Parçalar halinde teslim edilen gabionlarımız proje sahasında monte edilir ve ardından taşla doldurulur. Bu modüler ünitelerin çok sayıda kullanımı vardır ve genellikle istinat duvarları, kanal kaplamaları, hidrolik kontrol yapıları ve erozyon koruyucuları gibi esnek, geçirgen ve monolitik yapılar oluşturmak amacıyla kullanılır. Mimarı uygulamalarda da kullanımı giderek artmaktadır.

gabion

Gabion sepetlerin üretiminde, tasarımında ve tedariğinde tartışmasız Türkiye’de lideriz.

Tekno Maccaferri gabion sepetleri yüksek kaliteli çelik tal ağlardan yapılmıştır, bunlar uzun vadede korozyon koruması sağlamak amacıyla oldukça yoğun galvanizlenmiştir. Daha agresif ortamlarda ya da daha uzun tasarım ömrü gereken yerlerde kullanılacak gabionlara ilave koruyucu bir polimerik kaplama da uygulanır.

Yapıyı güçlendirmek için, tüm tel ağ panellerinin kenarlarını çevirmek için daha fazla çaplı bir tel kullanılır.

Yeni PA6 polimer kaplamamız, piyasada mevcut PVC ve HDPE kaplı tel ağ ürünlerin çevresel ve teknik performansının arttırılması gereken projelerde çözüm sunmak amacıyla koruyucu kaplamalar serimize eklenmiştir.

Gabionlarımız Düzce’de yer alan kendi fabrikamızda üretiliyor. Fabrikamızda yönetim ve üretim sistemimiz ISO 9001 sertifikalıdır.

Gabion tel ağlar CPR’ye uygun şekilde üretilir –305/2011 no.lu İnşaat Ürün Mevzuatı, AB uyumunu sağlamaktadır. Yönetim ve üretim sistemi ISO 9001 göre belgelendirilmiştir.

Gabion Duvar Modelleri

Jumbo Gabion

Jumbo Gabionlarımız, büyük hacimli gabionların üretildiği büyük ölçekli inşaat mühendisliği projelerinde kullanılır ve konsept açısından sıradan gabionlarımıza benzemekle birlikte çok daha büyüktürler! Önceden Doldurulan

Gabion – Cubirock™

Önceden doldurulan Cubirock™ gabionlar yeni nesil bir gabion serisidir. Geleneksel gabionlar çalışma alanında doldurulmakta, Cubirock™ üniteleri ise önceden doldurulmakta ve ardından proje alanına taşınmaktadır.

ReadyMac

ReadyMac Gabion, gabion taşı ile önceden doldurulmuş, çalışma alanına götürmeye hazır halde özel bir sepettir.

Yeşil Gabion

Yeşil Gabionlar nehir kıyısı stabilizasyonu, restorasyon ve erozyon koruma çözümleri için kullanılan modüler gabion üniteleridir.

MacSoil

MacSoil, çift bükümlü altıgen örgü çelik tel ağdan tasarlanmış prizmatik (veya trapezoid) bir gabion öğesidir. Düşük yükseklikte istinat yapılarının oluşturulması için veya kaplama koruma çalışmalarında kullanılır ve nihai görünümü bitkilendirilmiş doğal şev şeklindedir.

Torba Gabion

Torba gabionlar, çift bükümlü altıgen örgü çelik tel ağdan yapılmış silindir şeklinde sepetlerdir. Boru şeklindeki üniteler, proje alanında gabion taşıyla doldurulur ve sıkıca bağlanarak kapatılır. Bu modüler ünite daha sonra nehir setleri için erozyon koruması, köprü ayaklarında aşınma koruması veya suyun erozyon etkilerine karşı koruma gereken her durumda koruma sağlamak amacıyla kullanılır.

Gabion – Strong Face

Strong Face gabionları, bir gabion duvarı veya istinat duvarında normalden daha güçlü yüzey gerektiğinde kullanılmak için mükemmel çözümlerdir. Üniteler, gabion yapısında daha ağır yükler mevcut olduğunda veya gabion yüzeyinde daha yüksek aşınma direnci gereken durumlarda kullanılabilir.

tekno-maccaferri-bize-ulasin

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/gabion
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN