Drenaj

Etkili Drenajın Değeri: MacDrain® drenaj geokompozitleri serisi (geonet veya geomat çekirdekli), toprakta suyun varlığı hâlinde yapıların etkinliğinde temel bir araçtır. Uygun drenaj yapılmadan, yapılarla temas eden toprak doygun hale gelebilir ve zayıflayabilir, potansiyel olarak daha yüksek yükler uygular.

Bu nedenle, bu yapıların bitişiğindeki zemindeki suyun uzaklaştırılması önemlidir. Toprak takviye edilir ve daha iyi performans gösterir. Uygun şekilde tasarlanmış drenaj geokompozitleri genellikle, istinat duvarlarının ve bitişik kazıklı duvarlar veya binaların bodrum duvarları gibi diğer yapıların arkasında kullanılan geleneksel mıcır drenajının yerini alabilir. Spor sahalarında veya yüksek oranda yağmur suyu akışına maruz kalma ihtimali bulunan diğer büyük alanlarda genellikle yatay drenaj gereklidir.

Drenaj ister dikey olsun ister yatay olsun, MacDrain® geokompozit serisi çözüm sunabilir. Uygun sistemin seçimi, tasarım yazılımımızın kullanımı ile belirlenir. Özel projelere uygun ısmarlama drenaj ürünleri oluşturmak amacıyla, Tekno Maccaferri’nin malzemelerinden ve üretim uzmanlığından faydalanarak drenaj çekirdeklerini çeşitli kumaşlar veya membranlar ile de birleştirebiliriz.

Hangi MacDrain® seçilirse seçilsin, geleneksel mıcır drenajlarının yerini alabilir. Bu durum sadece drenaj sisteminin maliyetini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda taş ocağı malzemelerine duyulan ihtiyacı ve proje alanlarına bu drenaj taşlarını teslim etmek için kullanılan, kirlenmeye neden olan kamyon hareketlerini de azaltır.

Çözümler

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/drenaj-yapilari
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN