Asfalt Güçlendirme

Kaplamasız yolların güçlendirilmesi ve zayıf zemin stabilizasyonu. Kaplamasız granüler yol tabakası arasına yerleştirilen donatı sayesinde, hali hazırdaki katman kalınlığı üçte bir miktarda azaltabilir. Aynı zaman aşağıda yer alan sorunlar için de çözebilir;

– Yetersiz taşıma kapasitesi
– Oturma farklılığı
– Burulma
– Suya doygun zemin
– Üst yapı katman kalınlığı
– Zayıf alt katmanlar

Pistler, otoyollar, yol genişletme, limanlar, yukarı meyilli koşu parkurları, kavşaklar, endüstriyel kaplama beton unsurları, malzeme taşıma ve park yeri alanları uygulama alanlarıdır.

Geogrid donatılı çözümlerimizle performansı arttırma. Esneklik katsayısı ve taşıma kapasitesini artırmak için iki mekanizma çalışmaktadır. Sonuçta, deformasyona ve burulmaya karşı daha fazla direnç elde edilir;

– Agrega partiküller üzerinde yanal şekil değiştirme
– Gerilme altında membran etkisi

Kaplamasız granüler yol tabakası arasına yerleştirilen donatı sayesinde, hali hazırda katman kalınlığı üçte bir miktarda azaltılabilir.

Tekno Maccaferri uzmanları en iyi çözümü sunar. Bir projenin en uygun Tekno Maccaferri geogridleri ve geotekstillerinin seçilebilmesi için MacREAD kullanılır. Böylece en uygun yapı en düşük maliyetle elde edilebilir.

Ürünler

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/asfalt-guclendirme
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Tekno Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.