Artvin Barajında Geosentetik Donatılı İstinat Duvarı Uygulaması

Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santrali Geosentetik Donatılı İstinat Duvarı Uygulaması
30 yılı aşkın süredir inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği alanlarında Türkiye’deki liderliğini sürdüren Tekno Maccaferri, Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santral Projesi’nde, yükseklikleri 8 ila 25 metre arasında değişen Geosentetik Donatılı Terramesh Sistem İstinat Duvarı uygulamasını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 3. büyük özel yatırımı olmakla beraber toplamda 332 MW’lık kurulu güce sahip olan Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde, Tekno Maccaferri imzalı toplam 11,000 m2’lik Terramesh Sistem Duvar uygulaması gerçekleştirilmiştir. Yükseklikleri 8 ila 25 metre arasında değişen 8 adet Geosentetik Donatılı Terramesh Sistem İstinat Duvarı uygulaması için farklı mukavemetlere sahip “Paragrid” geogridleri kullanılmıştır.

Artvin-Erzurum Devlet Yolu’nun 17 km’lik kısmı başta olmak üzere çeşitli karayolu relokasyonları ve alt yapı deplasmanlarını da içeren projede, hem ekonomik olması hem de drenaja uygun olması sebebiyle Terramesh Sistem İstinat Duvarı uygulaması tercih edilmiştir. Karayollarında, türündeki ilk uygulama olan bu Terramesh sistem istinat duvarları, Tekno Maccaferri’nin konusunda uzman ekibi tarafından dizayn edilip uygulama projesi haline getirilmiştir.

Tekno Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam etmektedir.

Facebook
Google+
https://www.teknomaccaferri.com.tr/artvin-baraji-ve-hidroelektrik-santrali-geosentetik-donatili-istinat-duvari-uygulamasi
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Tekno Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.